Založ si blog

Nová kandidátka do EP: Cifrová-Ostrihoňová – mám sa smiať či plakať?

Musím sa priznať, že tým, že žijem v zahraničí, a hlavne nesledujem televízne programy typu Silná Zostava, alebo sa nezaoberám celebritami a influencermi, som o Veronike Cifrovej-Ostrihoňovej toho moc nevedela. A aj napriek tomu, že sú pre mňa aj digitálne tripy do týchto paralelných svetov, kde osoby ako ona žijú, priam bolestivé, som sa dnes podujala na preskúmanie jej instagramového profilu, keďže sa ku mne dostali správy, že ohlásila kandidatúru do EP za koho iného ako za PS. Možno som to radšej ani nemala robiť. Je piatok večer a namiesto toho aby som si pozrela film a vypila prosecco čo mám v chladničke píšem tento príspevok.

Udanie jej dôvodov, prečo sa „rozhodla vstúpiť do politiky“ (všimnite si, že ona už do politiky vstúpila, aj keď nemá žiadny mandát, nikto jej nikdy nedal hlas, ale ona s tým nemá problém, pretože si svoju vstupenku do politiky kúpila) bolo, že v politike chýba slušnosť a vraj debata o znásilneniach bola bod obratu. To znamená, že ona sa rozhodla, že ide do politiky pred dvomi týždňami a hneď bude na kandidátke do EP? A to ešte pred týždňom robila v štátnej televízii a tvárila sa ako objektívna novinárka? Toto je naozaj presvedčívá osobnosť hodná funkcie, z ktorej môže ovplyvňovať životy ľudí aj v najfundamentálnejších prípadoch.

No idem ďalej… spoločná fotka s Ódorom, pri príležitosti akože slávneho vydania Forbes Woman (jedna z ďalších umelo vytvorených „pseudo-udalostí“ pre sociálne médiá), a áno, spolupracuje s tým Forbes, ktorý nám nechutne natláča lacných a prázdnych ľudí, bábky systému, ktorí sa radi chvália tým ako vzorne vo svete nasledujú dogmy neoliberalizmu. Takže hodnotové ukotvenie ako hrom. Idem ďalej… čerstvé video so Šimečkom, hovorí o (ne)riešení zlého stavu pôrodníc a škôlok: mladé mamičky z Instagramu majte sa na pozore, ste cieľová skupina.

No a tie jej akože srdcervúce kampane, v ktorých je akurát tak lacná herečka, keďže o tom celé pomáhanie tejto smotánky je: jeden veľký digitálny „sham“.

Prosím, nevyberajme si ľudí, ktorí riadia svet, na základe ich prázdnych chrumkavých hesiel a sloganov. Kvôli im štýlovým fotkám a krásnym úsmevom. Vyberajme si ľudí, ktorí robia skutočné obety a ktorí sa vidia v politike preto, že nespravodlivosti a utrpenie na svete sú pre nich neznesiteľné a pretože veria, že náš svet môže vyzerať ÚPLNE INAK.

Rasizmus, nadradenosť a ekonomický imperializmus západu

08.04.2024

Tí ktorí ma už dlhšie sledujete, poznáte môj postoj k západu a viete že som kritická. Mám na to dôvody. Sú ekonomické aj politické. Nie som za úplné dištancovanie sa a odmietanie spolupráce so západom, no nie som ani za slepú vieru v to, že západné krajiny, sú naša jediná nádej na pokrok, či na prežitie. Poviem vám teraz pár príkladov a príbehov, ktoré zväčša [...]

Slovensko v zahraničných médiách: démonizácia či prirovnávanie niektorých politikov k nacistom

31.03.2024

Pravidelne sledujem spravodajstvo o Slovensku v zahraničných médiách. Nie je prekvapením, že vzhľadom na politickú situáciu na Slovensku (ktorá sa akože vymyká tomu slávnemu pro-západnému smerovaniu) je spravodajstvo veľmi negatívne. Objavuje sa démonizácia, tvrdá kritika, porovnávanie, pomenovania, dokonca aj paralely medzi niektorými slovenskými politikmi a nacistami. Je [...]

Posadnutí Západom

25.03.2024

Oháňajú sa heslami ako demokracia, sloboda a lepšia budúcnosť. Čo ale západ stelesňuje? Poďme to preskúmať prostredníctvom niekoľkých kľúčových postrehov. 1. Aj keď napríklad občianska spoločnosť v západných krajinách je niečo, čo by som sama rada videla na Slovensku západ vo svojej podstate je v prvomrade o ekonomike – presnejšie o kapitalizme – ako o [...]

Kirjat Šmona / Izrael / Libanon /

Hizballáh zaútočil kaťušami na Izrael. Mieril na delostrelecké pozície

12.04.2024 23:26

Iránom podporované libanonské hnutie uviedlo, že išlo o odvetu za izraelské údery na juhu Libanonu.

Transgender /

Nemecko schválilo zákon, ktorý uľahčuje zmenu krstného mena a rodovej identity

12.04.2024 22:29

Zmeny sa týkajú predovšetkým transrodových, intersexuálnych a nebinárnych osôb, z ktorých mnohé sa zasadzovali za tieto reformy.

Election 2024 Trump

Trump zradil Ukrajincov. Myslí si, že časť ich štátu by mala patriť Putinovi

12.04.2024 21:50

Bývalá poradkyňa Donalda Trumpa tvrdí o americkom exprezidentovi, že sa nevedel zmieriť s tým, že Ukrajina je suverénny štát.

jadrová zbraň strela nuclear

Rusko oznámilo test medzikontinentálnej rakety. Podľa Moskvy bol úspešný, o aký typ rakety išlo, neprezradila

12.04.2024 21:04

Raketu alebo stopy po nej zaznamenali obyvatelia Volgogradskej, Astrachanskej alebo Orenburskej oblasti na juhu Ruska.

luciahubinska

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 20
Celková čítanosť: 29973x
Priemerná čítanosť článkov: 1499x

Autor blogu

Kategórie